Antetli Kağıt

Antetli Kağıt


Antetli Kağıt Nedir?

Bir şirketin tüm dış yazışmalarında kullandığı, şirketin logosu yanı sıra iletişim bilgilerinin de yer aldığı resmi bir evraktır. Standart bir antetli kağıt A4 boyutundadır ve bunlara uygun zarfları da bulunur. Antetli kağıtlarda kullanılan kağıdın rengi, ağırlığı yani genel şekli şirketin tercihine bağlıdır. Şirketin marka yüzü olmasına katkısı açısından antetli kağıdın oluşturulma süreci çok önemlidir.

Antetli Kağıt Nasıl Tasarlanmalıdır?

Başarılı bir antetli kağıt tasarımı markanızın başarısına önemli katkı sağlar. Çünkü standart boş bir kağıt ile gönderilecek mesaj ile yaratıcı, şık ve güzel hazırlanmış bir antetli kağıt ile gönderilen mesaj arasında çok büyük fark olacaktır. Genelde, antetli kağıt tasarımında sayfanın üst kısmında şirketin logosu yer alır. Logo kağıdın odak noktasındadır. Altta ise firmanın iletişim bilgileri bulunur. Antetli kağıtların tasarımında ayrıntıları doğru şekilde kullanmak da çok önemlidir. Bir antetli kağıdın tasarımında; Doğru kağıdın seçilmesi önemlidir. Antetli kağıt için kullanılacak kağıdın renginden ağırlığına veya boyutuna kadar sizin kurumsal kimliğinizi yansıtması gerekir. Çok karmaşık tasarımlar, karşı tarafın kafasını karıştırabilir. Bu sebeple şık ve farklı olması yanı sıra basit olması da önemlidir. Antetli kağıt tasarımlarında doğru bilgilerin yer almasına özellikle dikkat etmelisiniz. Çünkü her ayrıntıyı antetli kağıda eklemek kağıtlarınız da gereksiz yer kullanımı ve karmaşaya neden olacaktır. Her ortamda kullanılacak tasarımlar yapılmasına dikkat etmelisiniz. Antetli kağıtlarınızı matbu olduğu kadar dijital ortamda da kullanacağınız için tasarımların buna uygun olması gereklidir. Antetli kağıdınız markanızı yani kurumunuzu temsil etmelidir. Sadece logo ile değil şirketin fontları, rengi de antetli kağıdınızda tam bir bütün halinde kullanılmalıdır.

Tasarımda doğru bir konumlandırma ve renk kullanımı olmalıdır. Doğru konumlandırılmış ve doğru renkler kullanılmış bir antetli kağıt, herkes için dikkat çekici bir unsurdur. Ancak bunun tersinde ise firmanın ciddiyetini ve profesyonelliğini bozan bir faktör durumuna gelir.Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)